#mamaeffiki

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich Mam, chcemy odbyć z Wami kochane mamy podróż sentymentalną.

Zorganizowaliśmy konkurs w którym główną wygraną jest bon zakupowy o wartości – nie bagatela 1000 zł!

Zabawa jest prosta, zadajemy Wam jedno pytanie: Czy Ty tez jesteś Mamą Effiki? Pytanie nie jest trudne, bo przecież, jeśli masz wśród swoich zdobyczy, produkty których właśnie używasz, Effików, schowanych, by wręczyć je z okazji Dnia Dziecka, wyprawki czekającej na narodziny maleństwa, ukochane zdjęcia, na którym Twoja pociecha jest przykryta kocykiem Effiki, karmisz piersią używając poduszki księżycowej, pierwsze zdjęcie ze szpitala dzieciątko ma masz w rożku czy otulaczu Effiki, – to właśnie czyni Cię wyjątkową dla nas Mamą Effiki.

Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami. Opublikujcie film na Instastory, lub wrzućcie zdjęcia na wall’a oznaczając je #mamaeffiki oraz oznaczając nasz profil @effiki

My tez podzielimy się z Wami naszymi historiami, a przeglądając Wasze wspomnienia, wyłonimy zwycięzcę tego konkursu.

Osobę, która najbardziej nas wzruszy, wyłonimy 27 maja i opublikujemy na naszym Instastory.

Wszystkiego cudownego z okazji Dnia Mamy – Effikowe Mamy!

PS. nie zapomnijcie kliknąć w serduszko pod postem i w ten sposób subskrybować nasze bloga. Będziecie wtedy na bieżąco ze wszystkimi nowościami, konkursami a nawet promocjami 😉

Backstage sesji z Małgosią Sochą

26 marca odbyła się sesja fotograficzna najnowszej kolekcji Effiki by Małgosia Socha. Piękne zdjęcia wykonane przez cudowną Martę Wojtal, które możecie podziwiać nie pokazują tego co działo się po drugiej stronie obiektywu oraz co musiało się wydarzyć, żeby sesja w ogóle doszła do skutku. A przygotowania do niej były naprawdę intensywne. Dostaliśmy od Was ponad 300 zgłoszeń dzieciaczków do sesji z czego 1/4 dotyczyła rodzeństw. Nie łatwo było wybrać modeli spośród takiej liczby. Na sesji mieliśmy 14 dzieci w wieku od 3 tygodni do 4,5 lat a z niektórymi spotkaliśmy się po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni 🙂 Atmosfera na planie była momentami gorąca, co możecie zobaczyć na filmie z backstage’u.

Backstage photo session with Małgosia Socha

There was a photo session of the latest Effiki by Małgosia Socha collection on March 26th. Beautiful pictures, taken by the wonderful Marta Wojtal, which you can admire do not show what was happening on the other side of the lens. And the preparations before were really intense. We have received over 300 reports of children for the session, out of which 1/4 concerned siblings. It was not easy to choose models from such a number of children. There were 14 children aged from 3 weeks to 4.5 years old during the photo session and we met with some of them for the second time and we hope not the last 🙂 The atmosphere on the set was really hot, as you can see in the movie from the backstage.

Film z backstage’u sesji zdjęciowej Effiki by Małgosia Socha
Movie from the backstage Effiki by Małgosia Socha

Nowa kolekcja Effiki by Małgosia Socha

10 kwietnia miała miejsce premiera drugiej już naszej kolekcji przygotowanej wspólnie z Małgosią Sochą. Delikatne, uniwersalne wzory, subtelne kolory i ubóstwiane przez Małgosię kropki to kwintesencja tej kolekcji. Obok kropeczek pojawiły się urocze serca, które idealnie wkomponowały się w zaprojektowane przez nas produkty. Tym razem także pozostaliśmy wierni trzem kolorom – biel, szarość i róż, które sprawdzają się zarówno jako motyw przewodni dziecięcych pokoików jak i w postaci dodatków. 

Główną zaletą nowej kolekcji jest rodzaj użytego przez nas materiału. Bawełna jersey jest przyjemną w dotyku, lekką i oddychającą dzianiną, która idealnie nadaje się do produkcji odzieży i pościeli. Niewątpliwą jej zaletą jest też to, że nadmiernie się nie gniecie. Jeśli po praniu zostanie starannie rozwieszona do suszenia, nie będzie wymagała prasowania. W porównaniu do poprzedniej kolekcji wprowadziliśmy też kilka nowych produktów. Przede wszystkim czapeczki, o które mieliśmy mnóstwo zapytań, ale i dwustronne bawełniane kocyki oraz nowy większy rozmiar pościeli dla starszych dzieci. To oczywiście nie wszystko. Niebawem więcej informacji 🙂


New collection Effiki by Małgosia Socha

The premiere of our second limited collection, prepared together with Małgosia Socha, took place on April 10th. Delicate, universal patterns, subtle colours and dots adored by Małgosia are the quintessence of this collection. Next to the dots appeared lovely hearts that perfectly fit in the products we designed. This time as before we have also remained faithful to three colors – white, gray and pink, which fit well as a main theme for children’s rooms as well as accessories.

The main advantage of the new collection is the type of material from which it is made. Cotton jersey is a nice to touch, lightweight and breathable knit fabric, which is considered to be an excellent fabric for clothing and bedding. It doesn’t crease too much so if you hung it carefully for drying after washing, ironing will not be necessary. Compared to the previous collection, we have also launched several new products. First of all, the newborn hats which we had a lot of inquiries for, but also double-sided cotton blankets and a new larger size of bedding for older children. This is not everything, of course. Stay tuned 🙂

The bedding sets
Dwustronna pościel z wypełnieniem

Wrapping Capes – Limited Edition
Rożki Effiki by Małgosia Socha

Double-sided cotton blankets
Dwustronne bawełniane kocyki
Newborn hats 100% cotton
Czapeczki niemowlęce w kropki by Małgosia Socha

Quilted crib bumpers, Fitted sheets 100% cotton jersey
Ochraniacze pikowane, Prześcieradła z gumką

Bunnies Effiki Limited Edition
Maskotki Effiki by Małgosia Socha

Otul mnie mamo!

Odparzenia delikatnej skóry dziecka, przeziębienie, miejscowe
zaczerwienienia na ciele dziecka… To tylko wybrane dolegliwości i efekt
nauki wkładanej nam przez lata do głowy przez bogu ducha niewinne
mamy i babcie, które ubierały nas od stóp do głów, często nie zwracając
uwagi na temperaturę na zewnątrz. Na szczęście od tego czasu sporo
się zmieniło.

Obecnie komfort i wysoka jakość tekstyliów oraz edukacja dookoła nich jest bardzo ważna. Szukamy najlepszych rozwiązań dla nas i dla naszych dzieci. Poszukujemy produktów, które spełniają nie jeden, a kilka kryteriów, które w życiu codziennym ułatwiają nam funkcjonowanie. Szukając materiału idealnego, zależy nam, żeby taki materiał oddychał, regulował temperaturę ciała malucha, chłoną wilgoć i do tego był cudowny w dotyku. I jeszcze, żeby posiadał właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Róż 70 x 70 – link do sklepu TU

Takim właśnie materiałem jest muślin. Jest to jedna z najczystszych, najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Otwarty splot i niezwykła lekkość tego materiału mają wpływ na jego “oddychalność” – zmniejszającym tym samym ryzyko przegrzania dziecka i zapewniając odpowiedni poziom ciepła.

Muślin tkany jest najczęściej z jedwabiu, bawełny lub wełny. Odporny na wielokrotne pranie, po każdym wyjęciu z pralki zyskuje na miękkości.
Muślin idealnie sprawdzi się do otulania delikatnej skóry naszego dziecka. Tak naprawdę jest to niezbędny element każdej wyprawki!

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Niebieskie 70 x 70 – link do sklepu TU

W pierwszych miesiącach po narodzinach, zapewni maluchowi spokojny i długi sen. Ciasne zawinięcie dziecka w otulacz muślinowy pomoże ukoić jego zmysły i ukołysać do snu. Jest bowiem odtworzeniem warunków, do których przywykło, przebywając w łonie matki.

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Róż 70 x 70 – link do sklepu TU

W późniejszym czasie otulacz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest kocyk do przykrycia (np. do wózka), lub jako ręcznik (materiał muślinowy chłonie 15 razy szybciej niż tradycyjna bawełna i dużo szybciej odprowadza wilgoć), bądź jako pielucha tetrowa. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że mimo iż samo otulanie przydatne jest najczęściej w pierwszych miesiącach życia, to sam otulacz może posłużyć nam dużo dłużej – w innej roli.

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Róż 115 x 115 – link do sklepu TU

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Niebieskie 115 x 115 – link do sklepu TU

Idealny otulacz muslinowy wprowadziliśmy właśnie do naszej oferty.
Nasz otulacz posiada certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje bezpieczeństwo używania produktu i występuje w dwóch rozmiarach, co ułatwia owijanie dziecka w różnym wieku: 70 x 70 cm – 3 – pak i 115 x 115 cm – 2 – pak oraz w dwóch ekskluzywnych wersjach kolorystycznych, szaro – różowej i szaro – niebieskiej.

Zaletą otulacza jest jego trwałość, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać niezliczone ilości prania i może pozostać z dzieckiem na dłużej. Produkt nawet po długim użytkowaniu zachowuje swoje właściwości oraz kolor, a po każdym praniu, staje się co raz bardziej miękki.

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Róż 70 x 70 – link do sklepu TU

na zdjęciu otulacz muślinowy Gwiazdki Róż 70 x 70 – link do sklepu TU

Witaj, świecie!

Effiki jest polską marką firmującą produkty dla dzieci. Kiedy Effiki rodziła się w 2010 r. inspiracją do jej powstania była współpraca z włoską Frette, jak i piękne, ale także trudne doświadczenie macierzyństwa. Wierzymy w produkty, które powstają po to, by trwać i na długo zdobić pokój dziecka. Dlatego tak bardzo przywiązani jesteśmy do naturalnych tkanin wysokiej jakości i zabawy pastelowymi, stonowanymi kolorami. Dumni jesteśmy, że wszystkie produkty posiadają certyfikat Oeko-Tex a zabawki CE – bezpieczne od pierwsze dnia narodzin.

W marcu 2017 roku w naszej pracowni powstał królik Effik, który od razu zdobył serca naszych klientów na całym świecie. Cieszymy się, że produkty Effiki rosną wraz z naszymi klientami. Dziś współpracujemy z wiodącymi sklepami w Polsce. Za granicą nasze produkty dostępne są w większości krajów Europy, a nawet w Azji czy już za chwilę w USA.

W 2017 roku, twarzą marki Effiki została znana i ceniona aktorka Małgorzata Socha. Efektem współpracy jest wyjątkowa kolekcja Effiki by Małgosia Socha.

Dziękujemy za zaufanie, wszystkie motywujące uwagi i zachęty do dalszej pracy.  Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą.

Effiki