By spało się zdrowo i wygodnie – najlepsza pościel dla dzieci

Kładąc dziecko do łóżka pragniemy zapewnić mu zdrowy, ale przede wszystkim bezpieczny sen. Wygodne łóżko i materac oraz ulubiona przytulanka są absolutnie niezbędne. Ogromne znaczenie ma jednak nie tylko to ile godzin przesypia nasze dziecko, ale także na czym i pod czym śpi. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pościel i jej wypełnienie.

Wysokiej jakości pościel dla dzieci w przepięknym wzorach.

Świeża, czysta pościel

Chyba każdy z nas lubi ten moment, kiedy kładzie się w świeżej, czystej pościeli. Dzieci także – warto więc sprawić, aby czas ich spania był jeszcze bardziej zdrowy i przyjemny. Wystarczą do tego dwie z pozoru prozaiczne czynności, czyli pranie i prasowanie. 

100% bawełny satynowej. OEKO-TEX™ 100 certyfikat.

Pościel dziecięca używana jest dość często. W związku z czym gromadzenie się w niej bakterii i brudu jest duże. Wpływa to na potrzebę częstego prania i zmiany na świeżą i czystą. Dlatego też pościel dla dzieci powinna być wykonana z najwyższej jakości tkanin. Wybór tych certyfikowanych Oeko-Tex Standard 100 jest dodatkowo gwarancją braku wpływu szkodliwych substancji i związków chemicznych. Po praniu pościel prasujemy gorącym żelazkiem – przede wszystkim tą wypraną poniżej sześćdziesięciu stopni – by w pełni pozbyć się bakterii i roztoczy.

Kołdry i poduszki dla dzieci

Jeśli zaś chodzi o wypełnienie, to warto wybrać to hipoalergiczne – zarówno dla alergików jak i dla dzieci, które nimi nie są. Takie kołdry i poduszki są w pełni bezpieczne, nie wywołują podrażnień, uczuleń a dodatkowo ich właściwości sprawiają, że skóra dziecka swobodnie oddycha i przesadnie się nie poci.

Dodatkowo nasze kołdry i poduszki są odpowiednie do prania w czterdziestu stopniach. Warto też regularnie je wietrzyć dla zachowania komfortu spania dziecka. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi ograniczamy aktywności roztoczy, bakterii i wirusów w naszych kołdrach i poduszkach. Jeśli wietrzymy pościel na mrozie, można całkowicie pozbyć się tych mikroskopijnej wielkości pajęczaków. Brak świeżego powietrza sprawia z kolei, że bakterie szybko się mnożą, powodując alergie i choroby.

Specjalna hipoalergiczna powłoka, hamuje rozwój roztoczy i bakterii.

Tworząc przytulny wygląd sypialni naszych dzieci miejmy na uwadze nie tylko kolory i wzornictwo. Pamiętajmy o konieczności regularnego prania oraz prasowania pościeli. Tylko dzięki tym zabiegom pozbywamy się bakterii i roztoczy zapewniając zdrowy, higieniczny i spokojny sen. Zaniedbując te ważne czynności, możemy doprowadzić do niechcianych alergii i podrażnień skóry, które będą powodować dyskomfort naszych dzieci.

Naturalna bawełna satynowa jest miękka, oddychająca i odpowiednia dla wrażliwej skóry dziecka.