Kokony dziecięce

Kokony dla dzieci to stosunkowo nowy produkt dla młodych rodziców i ich pociech. Takie akcesorium powstało z myślą o bezpieczeństwie noworodków i niemowląt, a także w celu poprawy komfortu maleństwa w trakcie snu. Gniazdo niemowlęce składa się z materacyka i wysokich brzegów, zapobiegających sturlaniu się dziecka, na przykład z dużego łóżka rodziców. Kokon dziecięcy sprawdza się od dnia narodzin nawet do 6. miesiąca życia, ponieważ jego rozmiar jest regulowany za pomocą sznureczków.

Aktywne filtry

Kokony dla niemowląt znajdują wiele zastosowań. Ich głównym zadaniem jest stworzenie dla maluszka strefy komfortu i bezpieczeństwa w każdym miejscu - na łóżku, w łóżeczku, na kanapie, a nawet w podróży. Co ważne, kokon niemowlęcy należy umieszczać zawsze na płaskiej powierzchni. Nie pełni on roli rożka czy kocyka i nie nadaje się do przenoszenia dziecka, o czym trzeba pamiętać. Kokony dla niemowlaka służą przede wszystkim do zapewnienia dziecku bezpiecznego, ciepłego miejsca do spania. Można umieszczać je na łóżku rodziców lub w łóżeczku, aby stopniowo przyzwyczajać malucha do samodzielnego wypoczynku. Brzegi kokonu mają tworzyć ciasną, przypominającą brzuszek mamy przestrzeń, w której malec łatwiej wycisza się i zasypia. Pełnią też rolę blokady, zapobiegającej sturlaniu się dziecka. Kokon dla noworodka pozwala układać dziecko w pozycji bezpiecznej na jednym lub drugim boku, co ma ogromne znaczenie w przypadku maluszków, którym zdarza się ulewać. Z czasem kokony dla niemowlaków mogą zamienić się także w podpórkę do nauki samodzielnego siedzenia.
W ofercie naszego sklepu rodzice znajdą kokon niemowlęcy dla chłopca i kokon niemowlęcy dla dziewczynki w wymarzonym kolorze. Wszystkie artykuły z tej kategorii są w pełni bezpieczne dla maluchów i ich delikatnej skóry. Wypełnienie kokonów to hipoalergiczne włókna poliestrowe, natomiast zewnętrzna warstwa materiału to niezwykle gładki i przyjemny w dotyku aksamit. Nasze kokony do spania dla dziecka mają wyjątkowo wysokie i stabilne brzegi oraz praktyczną regulację rozmiaru z efektowną kokardą do zawiązywania. Zachwycają również minimalistycznym, a jednocześnie pełnym uroku designem. Są jednokolorowe, utrzymane w pastelowej kolorystyce, a dzięki temu ponadczasowe. Zdobi je natomiast błyszczący haft z ukochanym króliczkiem, który dodaje kokonom szyku. Możemy śmiało powiedzieć, że każdy kokon niemowlęcy nadaje się na prezent dla świeżo upieczonych rodziców i ich pociechy. A czy produkty tego typu sprawdzą się również jako kokon do karmienia? Oczywiście, wystarczy jedynie rozwiązać kokon i uchylić jeden z brzegów, aby wygodnie przystawić maluszka w pozycji leżącej.