Otulacze do spania

Otulacze zyskały na popularności, kiedy odkryto jak korzystny wpływ na rozwój niemowląt ma właśnie otulanie. Otulacze do spania powinny być stosowane przez młodych rodziców przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy życia malucha. Stwarzają bowiem idealne warunki do zasypiania, naśladując te panujące w łonie matki. Otulacz dla noworodka sprawia, że dziecku jest ciepło i ciasno, a dla małego człowieka jest to synonim bezpieczeństwa. Uczucie komfortu sprawia, że niemowlę błyskawicznie zasypia, jest spokojniejsze i lepiej się rozwija. Poza tym, otulacze dla niemowląt są banalnie łatwe w użyciu, dlatego nawet świeżo upieczony rodzic świetnie radzi sobie z owijaniem nimi swojego maluszka.

Aktywne filtry

W naszym sklepie rodzice mogą znaleźć dla swojej pociechy otulacz bambusowy - owijkę, która najlepiej sprawdza się w niemowlęcej wyprawce. Otulacze bambusowe są ekologiczne, naturalnie antybakteryjne i hipoalergiczne, dzięki czemu nie wywołują reakcji uczuleniowych nawet w kontakcie z najbardziej wrażliwą skórą. Ich atutem jest też to, że nie przyciągają kurzu, ponieważ są antystatyczne. Z kolei ich higroskopijność sprawia, że bardzo dobrze odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Otulacz dla niemowlaka z bambusowych włókien jest satynowo miękki i gładki, a dodatkowo przewiewny, dlatego zapobiega przegrzewaniu organizmu maleństwa. Przy swojej delikatności wykazuje wysoką wytrzymałość na zużycie i częste pranie, dlatego łatwo jest utrzymać go w higienicznej czystości. Poza tym, dobrze izoluje od zimna w trakcie chłodniejszych pór roku, a latem wręcz przeciwnie - zdaje się chłodzić skórę.
Otulacz śpiworek to również gadżet bardzo uniwersalny. Może pełnić nie tylko rolę owijki w pierwszych miesiącach życia, ale również zamieniać się w lekki kocyk, idealny na lato, a także w ręczniczek czy podkład do przewijania. Bambusowy otulacz zastąpi też prześcieradełko do łóżeczka czy wózka. Dobrze jest więc mieć go przy sobie nie tylko w domu, ale też w podróży czy na spacerze.
Wybierając otulacze niemowlęce, warto zwracać uwagę zarówno na materiał, z jakiego zostały wykonane, jak i na ich rozmiar. W przypadku noworodków wystarczające będą modele o wymiarach standardowego kocyka - 70x100 cm, natomiast dla nieco większych już maluchów lepiej sprawdzi się owijka w rozmiarze 120x120 cm. Większe otulacze dla dzieci mogą okazać się również bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne. Nie bez znaczenia pozostaje też ich wygląd, dlatego otulacze Effiki ozdobiliśmy ulubionymi postaciami najmłodszych - naszymi uroczymi króliczkami.