Doudou

Czy wiedziałaś, że zanim pojawi się maleństwo na świecie, mama powinna spać z pieluszką, którą po urodzeniu będzie odkładała  wraz z dzieckiem do kołyski? W ten sposób zapach mamy przechodzi na tkaninę i następnie maleństwo czuje ją przy sobie. Zapewnia mu to poczucie bezpieczeństwa, maluch śpi lepiej i wzmacniana jest więź mamy i noworodka. Effiki stworzyło Doudou Tulusia -[doudou fr. kocyk bezpieczeństwa], czyli sympatycznego królika którego ergonomiczny kształt, w połączeniu z delikatną tkaniną tworzyły przytulankę, z którą chętnie najpierw śpi mama, kładzie na piersi karmiąc malucha, a później towarzyszy ona dziecku latami. Podaruj Doudou Tulusia przyszłej mamie.

Aktywne filtry

Miękki, gładki, przyjemny w dotyku króliczek przytulanka przejmie zapach skóry mamy, jeśli ta będzie tulić go do siebie jeszcze przed narodzinami maluszka oraz później, zwłaszcza w trakcie karmienia. Przytulanka Doudou to sposób na zamknięcie naturalnej woni skóry mamy wewnątrz tkaniny, dzięki czemu dziecko może mieć ten kojący zapach zawsze przy sobie - w łóżeczku, w kołysce, w wózku czy w foteliku. Takie przytulanki dla dzieci do spania nadają się do stosowania już od pierwszych dni życia, dlatego można zabrać ze sobą królisia Tulusia nawet do szpitala. Jak wszystkie nasze przytulanki dla noworodka, również króliczek Doudou został wykonany z bezpiecznych dla najmłodszych materiałów. Jego wypełnienie to hipoalergiczna włóknina syntetyczna, a zewnętrzny materiał to pluszowa mieszanka bawełny z dodatkiem poliestru. Królik - przytulanka dla noworodka posiada certyfikat OEKO TEX, co znaczy, że nie zawiera nawet śladowych ilości niebezpiecznych substancji chemicznych i jest odpowiednia dla niemowląt i małych dzieci.
Nie wszystkie przytulanki do spania dla niemowlaka sprawdzają się w swojej roli równie dobrze, co króliczek Doudou. Dlaczego? Dobra przytulanka do spania dla niemowląt powinna być nie tylko bezpieczna i przyjemnie miękka w dotyku, ale też poręczna i dostosowana do umiejętności noworodka, który w pierwszych tygodniach życia potrafi jedynie zaciskać rączki na palcach dorosłych. Kocyki przytulanki dla dzieci stanowią zatem pierwszą zabawkę, którą noworodek może naprawdę przytulić. Z tego względu kocyk z przytulanką cieszy się dużą popularnością wśród rodziców i sympatią wśród najmłodszych. Bezpieczna przytulanka z kocykiem może mieć bezpośredni kontakt ze skórą noworodka i nie wyrządzi mu szkody nawet wtedy, kiedy malec weźmie ją do buzi.
Nasze przytulanki Doudou są praktycznym akcesorium w opiece nad maluszkiem, a także pięknie prezentują się w dziecięcym łóżeczku. Oferujemy króliczki Tulusie w kilku pastelowych kolorach do wyboru, aby rodzice mogli bez trudu dobrać je do posiadanej pościeli czy kocyków.