Marka Effiki zrodziła się z marzenia. 

Marzenia jej twórczyni, by zaoferować swojemu pierwszemu dziecku produkty uszyte z wysokogatunkowych tkanin w dyskretnych kolorach. 

Kiedy pojawia się marzenie, rodzi się działanie. W 2009 roku na polskim rynku wyrobów włókienniczych dla niemowląt dominowały tkaniny intensywnie barwione, o niskiej jakości i przypadkowym wzornictwie. Nigdzie nie mogłam znaleźć kolekcji w delikatnych kolorach, a byłam wtedy w ciąży i wymarzyłam sobie, by moje maleństwo otoczone było pastelami… 

Niemowlę od pierwszych minut swojego życia ma bardzo wyczulone zmysły. Od tych pierwszych też chwil przebywa w świecie tekstyliów. Jest przecież zawijane, wycierane, ubierane, usypiane - cały czas w bezpośrednim kontakcie z tkaniną. Dlatego chciałam, żeby świat mojego bobasa był stonowany i komfortowy dla jego ciała. Żeby czuł się w nim bezpiecznie. 

Co zrobiłam? Kupiłam wysokojakościowe materiały i zaprojektowałam serię własnych produktów. A potem moja mama je uszyła Tak powstał pierwszy pastelowy świat dla naszej córeczki. Wszystkim wokół bardzo się te rzeczy podobały, a ponieważ mam dużą rodzinę i dużo znajomych dokupiłam materiały, wymyśliłam kolejne wzory i uszyłam z mamą kilka serii. Następnie w 2010 roku – będąc już w drugiej ciąży - założyłam firmę i zaczęłam sprzedawać. 

Tworząc Effiki, stworzyłam alternatywę dla istniejącej wtedy na polskim rynku stylistyki produktów dziecięcych. Dodatkowo postawiłam na jakość – to był mój warunek. Kolejną ambicją było wyprodukowanie rzeczy, które trwają, które można odsprzedawać lub przekazywać dalej – bez potrzeby kupowania kolejnych nowych produktów. Udaje się nam to dzięki ponadczasowemu stylowi, ale też przede wszystkim dzięki materiałom. Jesteśmy polską marką korzystającą z certyfikowanych tkanin od najlepszych, sprawdzonych dostawców. To dlatego nasze rzeczy służą latami. 

Teraz jestem mamą trójki dzieci. I każdy kolejny produkt Effiki był odpowiedzią na ich potrzeby, by dobrze się rozwijały. Z roku na rok pojawiały się nowe produkty, ale naszą największą Dumą i Miłością Od Pierwszego Wejrzenia jest… Królik Effik. Nasz zastrzeżony wzór przemysłowy. Królik, który powstał, gdy przez kolejną noc nie spałam przy trzecim dziecku. Maleńka budziła się w nocy wiele razy i czuła się dobrze tylko wtedy, gdy była tulona. I Królik Effik jest właśnie po to stworzony, by go tulić, pocieszać i kochać. I tak się dzieje! Nasi mali klienci pokochali go natychmiast. Dziękujemy za tę miłość. 

W co wierzymy? Że miłość to energia, która zawsze wydaje dobre owoce. Dlatego my w Effiki to dobro przekazujemy dalej… #wesharelove. 

A Państwo, dzięki zakupom w naszych sklepach jesteście tego częścią. Dziękujemy Wam za zaufanie.

Anna Sadzińska