Poszewki dla dzieci

Dziecięca pościel musi spełniać znacznie bardziej rygorystyczne kryteria niż pościel dla dorosłych. Wynika to przede wszystkim z budowy skóry maluchów, która jest cieńsza, bardziej wrażliwa, skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych. Poszewki na pościel dla dzieci muszą być więc odpowiednio miękkie i przyjemne w dotyku, a także jak najbardziej naturalne. Dobrej jakości poszewka na pościel dla dzieci najczęściej szyta jest z wysokiej jakości bawełny tradycyjnej lub satynowej. Bawełna jest bowiem tkaniną oddychającą, przewiewną, higroskopijną i antyalergiczną. Poszewki na pościel do łóżeczka wykonane z tego materiału nie podrażniają skóry, pozwalają jej oddychać i nie powodują przegrzewania organizmu.

Aktywne filtry

Poszewka na pościel do łóżeczka, czyli poszewka na poduszkę i kołdrę, powinna zostać dopasowana do wielkości wypełnienia. Wskazane jest również wybieranie dla dziecka tekstyliów zamykanych na dyskretny suwak lub zakładkę, ponieważ guziki nie są najbezpieczniejszą opcją dla najmłodszych. Nasze poszewki na pościel dla niemowląt projektujemy przede wszystkim z myślą o przyszłych użytkownikach, dlatego w produkcji tego typu tekstyliów rezygnujemy z zapięć, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla maluszków. Każda poszewka na pościel dla niemowlaka dostępna w naszym sklepie posiada też certyfikat OEKO TEX, który świadczy o wysokiej jakości zastosowanych do produkcji materiałów, wolnych od chemicznych pozostałości.
Poszewki dziecięce wyróżnia nie tylko wysoka jakość tkanin, ale również staranne szycie, z dbałością o detale. Jest to kwestia nie tyle estetyki, co trwałości pościeli, która często poddawana jest praniu w wysokiej temperaturze. Dobra poszewka dziecięca zniesie zarówno regularne pranie, jak i prasowanie, bez utraty gładkiej struktury czy atrakcyjnego koloru materiału. Nasze poszewki na poduszki dla dzieci charakteryzuje również minimalistyczny, przyjazny najmłodszym design. Effikowa poszewka na poduszkę dla dzieci zdobiona jest subtelnym nadrukiem, a jej kolor to zawsze pastelowy, uniwersalny odcień błękitu, szarości czy słodkiego różu.
Zarówno poszewki na kołdry dla dzieci, jak i poszewki na poduszki dopasowujemy idealnie do rozmiaru dostępnych wypełnień. Rodzic może zamówić więc doskonały zestaw do domu czy przedszkola. Poszewka na kołdrę dla dzieci z antyalergicznym wypełnieniem zagwarantuje maluchowi komfortowy i bezpieczny sen, a rodzicowi pozwoli nie zaprzątać sobie głowy kolejnymi zakupami jeszcze przez wiele miesięcy. Wysokiej jakości poszewki na pościel dziecięcą będą praktycznym i estetycznym wyposażeniem sypialni. Aby poszewka na pościel dla dziecka nie brudziła się podczas podróży czy przechowywania, polecamy wyposażyć się również w torby na pościel dostępne w naszym sklepie.