Kubki dla dzieci

Umiejętność samodzielnego picia, podobnie jak umiejętność posługiwania się łyżką i widelcem, warto trenować z maluszkiem już na etapie rozszerzania diety. Kiedy tylko malec opanuje sztukę precyzyjnego chwytania przedmiotów w dłonie, może podjąć pierwsze próby samodzielnego zaspokajania swojego pragnienia. Nauka jedzenia i picia na własną rękę to zatem również odpowiednia pora na pierwsze kubeczki dla dzieci. Na początek nie sprawdzi się w tej roli zastawa stołowa dla dorosłych, którą łatwo rozbić przy najmniejszym niepowodzeniu. Dużą sympatią dzieci i rodziców cieszą się natomiast kubki niekapki dla niemowląt z nietłukącego się, bezpiecznego tworzywa sztucznego. Dzięki specjalnej pokrywce takie naczynia ograniczają też ryzyko rozlania i rozchlapania napoju, dlatego ułatwiają utrzymanie czystości w mieszkaniu i sprawdzają się podczas spacerów z wózkiem.

Aktywne filtry

Kubek dla dziecka musi być lekki i poręczny, dlatego naczynia dla dzieci, które znajdą Państwo w naszym sklepie produkujemy z tworzywa o nazwie melamina. Melaminowe kubeczki dla niemowląt przypominają zastawę z porcelany, jednak w przeciwieństwie do niej nie tłuką się i gwarantują maluchom pełne bezpieczeństwo w trakcie prób samodzielnego picia. Melamina jest też materiałem wolnym od szkodliwych substancji, takich jak BPA, dlatego doskonale sprawdza się w roli tworzywa na zastawę stołową dla najmłodszych.
Warto pamiętać, że pierwszy kubek dla niemowlaka powinien wspierać prawidłowy rozwój narządu mowy i pozwalać na płynne przejście z kubka niekapka na zwykły kubek. Z tego względu unikamy miękkich ustników, a zamiast nich nasz kubek do nauki samodzielnego picia wyposażamy w plastikową pokrywkę z dziubkiem i otworkami. Kiedy malec opanuje już sztukę odpowiedniego chwytania, przechylania i odstawiania naczynia, pokrywkę można zdjąć, aby otrzymać zwykły kubek dla dziecka z dwoma uchwytami - idealny dla starszaka.
Każdy kubek z dziubkiem dla niemowląt dostępny w naszym sklepie to część pełnego serwisu obiadowego, dlatego mogą Państwo dobrać do niego również pasujący talerzyk, miseczkę oraz sztućce. Naczynia dla dzieci wyposażamy w antypoślizgową gumę na spodzie, dzięki czemu zastawa pozostaje na swoim miejscu aż do końca posiłku. Kubek dla malucha również posiada od spodu antypoślizgowy krążek, który zapobiega przypadkowemu zepchnięciu naczynia z napojem z blatu stolika. Warto pamiętać, że kubki dla dzieci z melaminy nie nadają się do podawania maluchom bardzo gorących napojów. Należy więc uprzednio ostudzić płyn w innym naczyniu.