Talerze dla dzieci

Pierwsze talerze dla dzieci to bardzo ważny element na etapie rozszerzania diety malucha i nauki samodzielnego jedzenia. Choć rodzice często pragną, aby dziecięca zastawa stołowa zachęciła niemowlę lub starszaka do kosztowania nowych potraw, warto pamiętać, że ważniejsze niż design jest bezpieczeństwo najmłodszych. Z tego względu talerz dla dziecka powinien zostać wykonany z nietłukącego się tworzywa, wolnego od BPA i wszelkich innych szkodliwych substancji chemicznych. Nasze talerzyki dla niemowląt produkowane są z melaminy - tworzywa bezpiecznego w kontakcie z żywnością i łatwego do utrzymania w czystości. Zastawę można myć w zmywarce, choć zaleca się mycie ręczne miękką gąbką, aby uniknąć zarysowania materiału.

Aktywne filtry

Każdy talerzyk dla niemowlaka, który rodzice mogą znaleźć w naszej ofercie, posiada również praktyczny dodatek w postaci antypoślizgowej podstawy, która zapobiega przesuwaniu się naczynia po powierzchni stołu. Dzięki temu dziecko może w komfortowych warunkach uczyć się samodzielnego spożywania posiłków. Antypoślizgowe talerzyki do jedzenia dla dzieci są też lepiej zabezpieczone przed upadkiem, co powinno zapewnić rodzicom większe poczucie komfortu, kiedy malec upiera się na samodzielne spożywanie swojego obiadku czy kolacji.

Talerz żywieniowy dla dzieci wykonany z melaminy to bezpieczny element zastawy stołowej dla najmłodszych, ale warto pamiętać, że nie nadaje się on do podgrzewania potraw w kuchence mikrofalowej. Nie zaleca się również podawania na nim posiłków o temperaturze przekraczającej 70 stopni Celsjusza. Na talerze z melaminy dla dzieci warto nakładać więc nieco przestudzone już jedzenie.

Popularnym elementem zastawy dziecięcej bywają dzisiaj gumowe przyssawki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że talerzyk dla dziecka z przyssawką nie stanowi najlepszego wyboru, gdyż bardzo ciężko jest oderwać go od blatu, co może okazać się kłopotliwe, jeśli rodzic zechce podnieść naczynie pełne jedzenia. Właśnie dlatego nasze talerze dziecięce, miseczki i kubeczki, które można dobrać do zestawu, posiadają jedynie gumowe elementy antypoślizgowe - dzięki nim naczynie nie ślizga się po gładkim blacie, ale też łatwo i swobodnie się je podnosi.

Wybierając bezpieczny i praktyczny talerz dziecięcy, rodzice powinni zwrócić uwagę również na jego wygląd. Zastawa dla dzieci dostępna w naszym sklepie utrzymana jest w neutralnej kolorystyce, a udekorowana subtelnymi motywami wzorniczymi. Pierwszy talerzyk dla dziecka może zdobić więc ulubiona postać królika Effika, który zachęci malucha do jedzenia, testowania nowych smaków i prób samodzielnego kosztowania potraw przygotowanych przez rodzica.